ďťż

Dachówka

L&M - 06-02-2004 14:50
Temat może i był poruszany na forum ale ja ciągle mam problem jaką dachówke wybrać. Chodzi mi o Wiekora, Rupp'a czy ... von Mullera. Dodam, ze mam ofertę zakupu von Mullera w promocji do końca lutego w cenie Rupp'a!!! Każdy mówi co innego. Jedni polecają Wiekora L-15 angoba inni Rupp'a angoba. Cenowo one wszystkie są porównywalne!!! Więc czym się kierować przy wyborze???
Dzięki za wszystkie rady! :)

znawca?? - 09-02-2004 12:54
Drogi L&M, kieruj się jakością!! Najlepiej spróbuj otrzymać od hurtownika adresy budów na które poszły wybrane przez ciebie dachówki, i sam spytaj inwestora czy jest zadowolony zakupu, niech inwestor da ci kontakt do wykonawcy, dekarza, który w spoób bardzo obiektywny (w końcu kładzie dachówki różnej marki) jaka dachówka z tych trzech jest wg najlepszej jakości. Z tego co wiem, to WIEKOR ma tendencje do sprzedawania II gatunku jako pierwszego, dopiero jak klient poprosi o dowód że to I gatunek to wtedy okazuje się że to II, a drugi gatunek jak wiadomo nie podlega reklamacji. Aby sprawdzić jakość angoby proponuję taki test: proszę przejechać kluczykiem samochodowym po dachówce, a następnie proszę poślinionym palcem przesunąć po tej rysie (tylko rysa ma być w miarę delikatna a nie do krwi). Jeśli rysa zejdzie to znaczy że to dobra angoba. Właśnie angoba decyduje w dużej mierze o cenie dachówki, bo producent angoby to w pewnym sensie monopolista i dlatego im drozsza dachówka to tym lepszą angobą jest pokryta.
Pozdrawiammagdah - 12-02-2004 00:58
sama się zastanawiam dokładnie nad tymi samymi producentami, do podjęcia decyzji brakuje mi wyceny dachu z RuppCeramiki i opini poleconego wykonawcy. jak się zdecyduję dam znać:) a tak patrząc tylko na estetykę najbardziej podoba mi się holenderka płaska z von Mullera w kolorze orzechowy brąz.
pozdrawiamL&M - 12-02-2004 15:18
Po rozmowach z kilkoma "hurtowniami" i ich wyceną wydaje mi sie ze Wiekor (Koramic) i Rupp to różnią się tylko cenowo ok. 1000 PLN na cały (w miom przypadku) 320 m2 dach. Natomiast co do Mullera to jest droższy bo trzeba go sprowadzac z Niemiec! Są podobno w promocji "Mullery" ale kat. II
Jakoś ciekawostkę dowiedziałem się ze do tej pory Rupp miał trochę gorszy proces produkcji bo wkładał do pieca dachówki przylegające do siebie i doprowadzało to do tego ze spód jednej przlegał do wierzchniej warstwy drugiej. Przez to na powierzchni pozostawało "takie coś" :) Podobno maja już nowy proces produkcyjny ale "stare" są w dalszym ciągu na naszym rynku.
Tak więc nie wiem czy nie zdecyduję się na Wiekora (obecnie Koramic) angobe

- 12-02-2004 15:28
Mi się wydaje, że Wiekor teraz ponoć Koramik będzie najlepszy. Ale będę zasięgał porady fachowca w Madarze z tego co się zdążyłem zorientować mają i Rupa i Koramika, von Mullera, Robena :lol:Marzek - 12-02-2004 15:37
My mamy WIEKORA i jest OK.- 12-02-2004 21:42
byłam dzisiaj u sprzedawcy von Mullera, miał też Koramica, Ruppa i Robena. Z tego co mówił von Muller jest jakościowo najlepszy. Do końca lutego ma promocję, mnie interesuje holenderka płaska kolor orzech-brąz (mam już jedną taką na biurku:), jest piękna i trudno zrobić na niej jakąś rysę nawet kluczem, jak sugerował ktoś wcześniej), cena jednej dachówki po obniżce 3,4zł. (pierwszy gatunek, ma metr potrzeba 14,5szt) plus rabat jakieś 7-10%. chyba się zdecydujemy.magdah - 12-02-2004 21:45
zapomniałam się podpisać pod wiadomością powyżej:)
magdahdorota01 - 14-04-2004 17:09
Mamy ruppa. Właśnie szukam pomocy, bo kolor dachu okazał się niejednolity. Reklamacje , a właściwie póżniej awantury, :( :evil: nic na razie nie dają . Podobno u nich to norma. Wszystkich ostrzegam. Proszę o pomoc kogoś kto był w takiej sytuacji!!!!